Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Aşina Kitaplar (25 kitap)

Aşina Kitaplar

Türk Düşünce Dünyası; tarihsel, toplumsal, kültürel süreçlerimizin sürekliliğinden kaynaklanır. Bu süreçlerden kopuk bir düşünce üretimi mümkün değildir. Türkiye gerçeklikleri, tarihsel, toplumsal, kültürel bağlamlarda yeni, çoğul okumalar yapılması gereken dinamiklerdir.
Aşina Kitaplar, Türkiyenin zihin ufkunu kavrayan, kuşatan, aşan düşüncelere yer veren yapıtlarıyla yayın hayatına başladı.
Aşina Kitapların yazarları kendi düşünce ufuklarını besleyen kültürel, tarihsel varlığın farkındadırlar ve kendilerini onun bir parçası olarak algılarlar. Bilginin modern dünyadaki üretimi ve işlevleriyle üst entelektüel düzeyde ilişkileriyle, bağlı oldukları topluluk tininin bireysel formunu kendilerinde muhafaza ederler. Bu tutumları geleneğe mesafeli bir duruş ve eleştirel bakışa engel değildir.
Foucault, Kapitalist olmayan bir kültür, ancak batı dışında gerçekleşebilir, dolayısıyla kapitalist olmayan bir kültürü ancak batılı olmayanlar icat edebilir diyor. Aşina Kitaplar da Türk okurlarına sunduğu eserlerle kendi kültürümüze aşinalığımızı arttırmayı ve geliştirmeyi amaçlıyor.
Refik Belendir Sokak 46/3
Yukarı Ayrancı / Ankara
Tel: (312) 441 99 41
Faks: (312) 440 10 35

Alfabetik Fiyata göre Basım tarihine göre Çok satanlara göre

1 2

1 2