Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Aykırı Yayıncılık (89 kitap)

Aykırı Yayıncılık

1998 yılında Pegasus Ajansın bünyesinde kurulan aykırı Yayıncılık 2000 yılına kadar yayımladığı az sayıda kitaptan sonra, yeniden organize olarak ciddi bir atılıma geçti. Tarih, İnceleme-Araştırma, Roman-Öykü, Biyografi gibi alanlarda dikkat çeken çeviri eserler yayımlayan aykırı, telif eserleri de ihmal etmiyor. Özellikle tarih alanında çıkardığı kitaplarla çeşitli tartışmaları kışkırtan aykırı, hem okurun tarihle kurduğu ilişkiye yeni bir renk ve keyif katıyor, hem de ufkunu genişletip, düşünmeye ve tarihle yüzleşmeye, sorgulamaya davet ediyor.
Roman ve öykünün yanı sıra biyografi eserlerinde de iddialı olan aykırının adına uygun olarak açtığı yeni ve farklı bir yayın mecrası tırı-vırı edebiyat diyebileceğimiz türdür. Artık bir klasik olan Lüzumsuz Bilgiler Ansiklopedisi ile başlayan bu türün Türkiyedeki öncüsü olan aykırı bu alanda okurlarına yeni örnekler sunmaya devam edecek.
Aykırı kavramı, aykırı olmayanların, yani sistemle uyum içinde olanların, boyun eğenlerin, kaderine rıza gösterenlerin ve nihayet genellikle de çoğunluğun kendileri gibi olmayanları nitelendirmek için ürettikleri olumsuz çağrışımlarla yüklü bir kavram değil midir? Ama daha iyi, daha renkli veya haklı olan kimdir? Bir an için bugün aykırı diye nitelendirilenlerin çoğunlukta olduğunu düşünün, daha iyi, daha renkli, daha adaletli bir dünyada yaşıyor olmaz mıyız?
aykırı Yayıncılık, size bu duyguyu tattıracak, bu ferahlığı yudumlatacak kitaplarla yaşamınızı zenginleştirmeyi amaçlıyor...
Fenerbahçe Mah. Fener Kalamış Cad. Tesadüf Kafe Üstü No: 93/7
Kadıköy / İstanbul
Tel: (216) 449 98 05
Faks: (216) 348 00 69
www.kuraldisi.net
yayin@kuraldisi.com

Alfabetik Fiyata göre Basım tarihine göre Çok satanlara göre

1 2 3 4 5

1 2 3 4 5