Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Çarşı - Bir Başka Taraftarlık

Çarşı - Bir Başka Taraftarlık

Sema Tuğçe Dikici

Dipnot Yayınları

Sepete Ekle

Çarşı, savaşa karşı, Çarşı, küresel ısınmaya karşı, Çarşı, nükleer santrallere karşı, Çarşı, tiyatro yıkımına karşı, Çarşı, Faili Meçhullere Karşı, Çarşı, Danimarkaya karşı, Çarşı, ırkçılığa karşı, Çarşı, teröre karşı, Çarşı, çocuk pornosuna karşı, Amerikan şahinlerine karşı, , Çarşı yağlı güreşe karşı, Çarşı Tekelin özelleştirilmesine karş, Çarşı bombaya karşı, Çarşı hayvan itlafına karşı Çarşı, alayına karşı...
Çarşı nedir? Genellikle karşı oldukları üzerinden tarif edilen grubun tarihi ve gelişme dinamiklerine ışık tutmak üzere yapılan bu çalışma, sorunun yanıtını grubun tarihi, politik çizgisi ve başvurduğu simgesel ifade kanalları üzerinden ararken vurguyu Halkın Takımı Beşiktaş algısına yapmakta.Dikiciye göre Çarşı her konuda söyleyebilecek sözü olup, her şeye karşı olabilendir. Tribünlere bir etiket gibi yapıştırılmak istenilen; avarelik, cahillik, ırkçılık ya da saldırganlık gibi sıfatların aksine kıvrak zekânın, olan bitenlerden haberdar olmanın, ötekinin varlığını kabul edebilmenin kimi zaman görünen yüzüdür.
Asilikle harmanlanmış bir sevginin tezahürü olan Çarşı ruhunu yeniden üreten taraftar kitlesini diğer gruplarından farklı kılan nokta, Beşiktaşlı kimlikleriyle çevresel, kültürel, siyasal ve sosyal mesajlar vermeleri, taraf olmaları ve bu bağlamlarda oluşturdukları son derece yaratıcı tepkisel söylemleridir.
(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *