Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

İslam Nasıl Yozlaştırıldı

İslam Nasıl Yozlaştırıldı

Yaşar Nuri Öztürk

Yeni Boyut

Sepete Ekle

Öztürk, siyasal İslamın özel ajandasında belirlenen paradigmaların dışına çıktı; aynı zamanda dindar ve modern olma imkânı ile geleneksel İslam arasında sıkı bir bağ kurmak suretiyle Müslümanlara yeni bir ufuk açtı...
EI-Ahram Weekly,1-7 Şubat 2001
Yaşar Nuri Öztürk, günümüz Türkiyesinin en ünlü ilahiyatçısı ve laik-reformist bir İslamın öncü teorisyenidir.
DieZeit, 20 Şubat 2003
Profesör Yaşar Nuri Öztürk, destekleyenleri kadar öfkelenenleri de bulunan ünlü bir ilahiyatçıdır. Türkiyede, Dinde Yeniden Yapılanma Hareketinin önderi olan bu insan, geleneksel dinî uygulamalara karşı çıktı ve bu tutumu yüzünden dinci odakların hedefi haline geldi. Kırkı aşkın eseri bulunan Öztürkün kitaplarından bir kısmı İngilizce, Almanca ve Farsçaya tercüme edilmiştir. Dinde Yenilikçi Anlayıgın mensuplarından olan Öztürk günümüzde bu hareketin öncüsü durumundadır.
Turklsh Daily News, 16 Şubat 2003
Öztürk şöyle düşünüyor: İslam dünyasına kansız ve İslamla uyuşum içinde bir demokrasi götürmenin tek yolu, Mustafa Kemal Atatürkün laik Türk modelini almaktır. Öztürkün görüşüne göre, Batı, Atatürkü İslam karşıtı göstermekle bir hata yapmıştır. Bu hatanın sonucu olarak, İslam toplumları Atatürk modelinden ürkmektedir. Öztürk, İslamın modern bir yorumunu savunmaktadır. Ona göre, Ortadoğunun gelenekleri üstüne oturan Geleneksel İslam Kuranda yazılı olan ve Hz. Mulıanımed tarafından öğretilen özgün İslam değildir.
Rheinische Post, 19 Mart 2003

(Tanıtım bülteninden)

Kullanıcı yorumları

  • Bu kitap için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum yapın
Arkadaşınıza tavsiye edin
Hata bildirim

Bu sayfayla ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi aşağıdaki formdan gönderebilirsiniz.

Kitap bilgilerinde hata var
Sayfada teknik hata var
Kitap fiyatı çok yüksek
Kitap resimi hatalı
Diğer *