Sepetinizde toplam 0
ürün bulunmaktadır.

Sel Yayıncılık (419 kitap)

Sel Yayıncılık

Sel Yayıncılık yayın hayatına 1990 yılında Türkiye ve diğer ülkelerden gazeteci-yazarların araştırmalarını yayımlayarak başladı.

Daha sonra roman, öykü, deneme, şiir gibi edebi türlere yönelen Sel Yayıncılık Yılmaz Erdoğan ın - Hüzünbaz Sevişmeler, Kayıp Kentin Yakışıklısı, Kadınlık Bizde Kalsın - kitaplarının yayınevimizin önünü açmasıyla birlikte Türk kültür yaşamında önemli bir işlevi olduğunu düşündüğümüz fotoğraflı yaşamöykülerini Temel Taşlar başlığı altında yayımlamaya başladık. Dizide şu ana kadar Sabahattin Ali, Münir Nurettin Selçuk, Haldun Taner, Yaşar Kemal, Attila İlhan, Çetin Altan, Aziz Nesin ve Yahya Kemalin yaşamöyküleri yayımlandı.

Hasköyde başlayıp Modada biten Musevi bir ailenin fotoğraflı yaşam öyküsünün anlatıldığı Kimsin Jak Samanon ile başlayan Tarihe Tanıklık dizisi Rum cemaatinin yaşamının konu edildiği Osmanlı İstanbulundan bir köşe: Tatavla ile devam etti.

Yeni yayın döneminde Enis Batur un editörlüğünde Günce Dizisi başlatan yayınevimiz dizinin ilk üç kitabını ( Siyah Üstü Siyah / Leonardo Sciascia, Gizli Günlük / August Strindberg, Bir Meçhulün Güncesi / Jean Cocteau) yayımladı.

Diğer taraftan bir Kadın Kitaplığı oluşturmaya çalışan yayınevimiz bu diziden de Fatma Aliye biyografisi, Farklı Feminizmler Açısından Kadın Araştırmalarında Yöntem, Cinsel Şiddete ve Tecavüze Karşı Kendimizi Savunurken, Foucault ve Derridada Feminizm ve Ayırım ile İslamcı Kadının Aynadaki Sureti adlı çalışmaları kitaplaştırdı.
Piyerloti Cad. Saka İşhanı No:11 Kat: 3
Çemberlitaş / İstanbul
Tel: (212) 516 96 85
Faks: (212) 516 97 26
www.selyayincilik.com
posta@selyayincilik.com

Alfabetik Fiyata göre Basım tarihine göre Çok satanlara göre

1 2 3 4 ... >>

1 2 3 4 ... >>